Haber

BM Güvenlik Konseyi, Afganistan’daki terör saldırısını şiddetle kınadı

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), Afganistan’ın başkenti Kabil’de Dışişleri Bakanlığı yakınında düzenlenen terör saldırısını şiddetle kınadı.

BMGK’dan yapılan yazılı açıklamada, DEAŞ’ın üstlendiği terör saldırısında 6 kişinin hayatını kaybettiği hatırlatıldı.

BMGK üyeleri yaptıkları açıklamada, hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dileyerek, yaralılara acil şifalar diledi.

Terörün her türlü biçiminin ve tezahürünün Afganistan ve dünya barışı ve güvenliği için en büyük tehdidi oluşturduğunun belirtildiği açıklamada, “BMGK üyeleri, Afganistan’da sivilleri hedef alan terör saldırısını şiddetle kınıyor.” terimler yer aldı.

Açıklamada, yanlış yapanlardan ve destekleyenlerden hesap sorulması gerektiği vurgulanırken, her türlü terör faaliyetinin suç sayıldığı ve meşruiyetinin bulunmadığı vurgulandı.

Afganistan’ın başkenti Kabil’de Dışişleri Bakanlığı yakınlarında düzenlenen intihar saldırısında ilk belirlemelere göre 6 kişi hayatını kaybetti.

Kabil Emniyet Müdürlüğü sözcüsü Halid Zedran basına yaptığı açıklamada, saldırganın Bakanlığın bulunduğu cadde girişindeki kontrol noktasına yaklaşırken güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirildiğini ve üzerine bombanın yerleştirildiğini söyledi. patlatıldı.

habersariyahsi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu