Haber

Kılıçdaroğlu-Fatih Portakal Çatışması Büyüyor: “Kalemini Satan Gazeteciler Kim?”

Seçim yenilgisinin ardından CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara yakın gazetecilerin yanı sıra bazı muhalif isimlerle sorun yaşamaya başladı. Gazeteci Fatih Portakal, Kılıçdaroğlu’nun ‘ Kalemini satan ve onurlu davranmayan‘ diye tarif ettiği gazetecilerin kim olduğunu sordu.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dünkü Küme Toplantısı konuşmasında, “Kalemini satıp kendini savcı konumuna getirerek karar vermiş bir gazetecinin gazeteciliğini sorgulamak benim görevimdir” ifadesini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu, yaptığı açıklamada isim vermese de hedef aldığı gazetecinin Fatih Portakal olduğu düşünüldü.

Turuncu, önceki gün Sözcü TV’nin haberini sunarken Kılıçdaroğlu’nun değerlendirmesini yaparak, “İzlerken üzüldüm. Büyük bir mahcubiyet içindeydi. Baktıysa kusura bakmayın” değerlendirmesinde bulundu.

Bu kez Kılıçdaroğlu’nun sert sözlerinin ardından Portakal, Twitter hesabından bir paylaşım yaparak Kılıçdaroğlu’na “Kalemini satan gazeteciler kim?” diye sordu. diye sordu.

Turuncu paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

‘Kılıçdaroğlu’ gazeteci kalemini satıyor’ tezi bulundu. Büyük olasılıkla konuşmayı kendisi yazmadı. Birisi okudu. Argüman yazarı değil, konuşmacıyı bağlar.

İmkanlar sunuyorlar: Kendisini eleştiren gazetecilere olan öfkesi ve kırgınlığı sınırda: “Sen dersen ben de söylerim” kafasında. Bu yüzden öfkesine hakim olamaz. Bu boş bir cümle.

Ya önüne konulan her şeyi sorgusuz sualsiz okur, yani karalama propagandasının bir parçası olur ve muhtemelen kendisi bile yönetir. Bu kurnaz.’

İşte o gönderi ⬇️

habermurgul.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu