Haber

Trabzonspor’da olağanüstü genel kurul kararı alındı

Süper Lig gruplarında, Seçimli Harikulade Genel Kurulu’nun kararı alındı.

Kulüp hesabından yapılan açıklamada, “Tüzüğümüzün 30’uncu maddesine istinaden kulübümüzün Seçmeli Harika Genel Kurulu 18-19 Mart 2023 tarihlerinde saat 09.00’da Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri Trabzon” adresinde Genel Kurul Toplantısı ile yapılacaktır. gündemi takip etmek,

Çoğunluk sağlanamazsa ikinci toplantının 25-26 Mart 2023 tarihlerinde aynı gündemle “Hayri Gür Spor Salonu Trabzon” adresinde 09.00 – 16.00 saatleri arasında yapılmasına karar verildi. , çoğunluk aranmadan” ve program paylaşıldı.

AHMET AĞAOĞLU’NUN TRABZONSPOR Skor Kartı

8 Nisan 2018’de düzenlenen inanılmaz kongrede Trabzonspor Lideri seçilen Ahmet Ağaoğlu, geride bıraktığı 5 yılda kulübe birçok kupa kazandırdı. Muharrem Usta’dan görevi devralan Ağaoğlu, kulübün ligde 38 yıl sonra yeniden şampiyon olmasını sağladı. Trabzonspor da bu dönemde bir Ziraat Türkiye Kupası ve iki TFF Süper Kupa kazandı.

Trabzonspor, Ağaoğlu döneminde kulüp tarihinin en pahalı iki oyuncusunu da sattı. Takımın altyapısından ayrılan Yusuf Yazıcı, 18.5 milyon euro’ya Fransa’nın Lille kulübüne, Ahmetcan Kaplan ise 9.5 milyon euro’ya Hollanda’nın Ajax takımına satıldı. Ayrıca Kucka, Cornelius ve Okay Yokuşlu’nun satışlarından 18 milyon euro’nun üzerinde gelir elde edildi.

Ağaoğlu başkanlığı sırasında Ünal Karaman, Hüseyin Çimşir, Eddie Newton ve Abdullah Avcı ile teknik müdürlük yaptı.

Ağaoğlu, bir dönem Kulüpler Birliği Vakfı başkanlığı da yaptı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu