Haber

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi 6 Yangına Müdahale Etti

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, hafta sonu Çeşme Ildır, Kemalpaşa, Güzelbahçe, Urla İçmeler, Menderes ve Ödemiş’te çıkan 6 yangına müdahale etti. İtfaiye Başkanı İsmail Derse, yeniden aşırı sıcakların beklendiğini belirterek, “Yangını gördüğünüz anda en etkili müdahalenin yapılabilmesi için 112 Acil Çağrı Merkezi ihbar hattı aranmalıdır. da verilecektir.”

Hafta sonu kentin 6 noktasında çıkan orman yangınlarına İzmir Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri müdahale etti. Çeşme Ildır, Kemalpaşa, Güzelbahçe, Urla İçmeler, Menderes ve Ödemiş’te çıkan yangınları İtfaiye ekipleri söndürdü.

İzmir İtfaiyesi, 360 işçi ve 284 itfaiye ve kurtarma aracıyla İzmir genelinde itfaiye ve kurtarma hizmeti yürütürken, 8 konut, 2 fabrika, 1 işyeri, 1 kamu binası, 7 araç, 80 çim saha, 19 yangına müdahale edildi. çöp ve diğer alanlar.

Kurtarma çalışmaları ile birlikte itfaiye ekipleri toplam 141 noktada alarma geçti. Orman yangınlarına karşı Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Mezarlıklar Müdürlüğü, İZSU ve İZBETON’dan su tanker takviyesi, Fen İşleri Müdürlüğü’nden greyder takviyesi alındı.

VATANDAŞLARA UYARI

Yaz sezonunda orman yangınlarının arttığına değinen İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı İsmail Derse, “Orman yangınlarının çoğu insan kaynaklı. Sigara izmaritleri, çakmaklar, deodorantlar, sprey boyalar, kontrolsüz anız yakmalar, şişe ve bardaklar ile mangal atıklarının söndürülmeden bırakılması büyük sorun” dedi.

Sıcaklıkların tekrar mevsim normallerinin üzerine çıkmasıyla daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini belirten Derse, “Yangını gördüğünüz anda en etkili müdahalenin yapılabilmesi için 112 Acil Çağrı Merkezi ihbar hattı aranmalıdır. da tam ve net olarak verilmelidir.”

karkamishaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu