Haber

KASKİ’den Tomarza ve Yeşilhisar’da yatırım görüşmesi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’yi altyapı sorunlarından kurtararak daha yaşanır bir yapıya kavuşturmak için çalışmalarını sürdüren Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşletmesi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, her yıl makul aralıklarla ilçe belediyelerini ziyaret ederek hem geçen yılı hem de yapılacak yatırımları değerlendiriyor. ileriki dönemlerde yapılmıştır. tartışılıyor.

Bu kapsamda KASKİ Genel Müdürü Doç. Genel Müdür Yardımcısı Dr. Özgür Özdemir ve bazı Daire Başkanları, Tomarza Belediye Başkanı Davut Şahin ve Yeşilhisar Belediye Başkanı Halit Taşyapan’ı ziyaret ederek istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Genel Müdür Özdemir ve beraberindekilerin ilk durağı Tomarza Belediyesi olurken, Önder Davut Şahin ve teknik heyetinin katılımıyla kapsamlı bir toplantı gerçekleştirildi. Genel Müdür Özdemir, ilçede yapılan yatırımları bir sunum eşliğinde anlattı; Bu yıl Tomarza için 29 bin 892 metre, Yeşilhisar ilçesi için 21 bin 390 metre içme suyu, atık su ve yağmur suyu hattı yapıldığını kaydetti. Özdemir, tüm ilçelerin ihtiyaçları dahilinde gerekli planlamanın önümüzdeki yıl da devam edeceğini sözlerine ekledi. Lider Davut Şahin, KASKİ’nin yatırımları ile ilçenin daha yaşanır hale geldiğine işaret ederken, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da KASKİ Genel Müdürü Özgür Özdemir ve ekibine teşekkür etti. Daha sonra Yeşilhisar Belediyesi ziyaret edilerek Lider Halit Taşyapan ve teknik heyetinin katılımıyla 2021 yılı muhasebesi yapılarak 2023-2024 yıllarını kapsayan yatırım programları değerlendirildi.

Yeşilhisar Belediye Başkanı Halit Taşyapan, KASKİ’nin üstlendiği görevin ne kadar zor olduğunu bildiklerini belirterek, “Allah onların yar ve yardımcısı olsun. Bir sorunumuz olduğunda, çözmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Önemli işler yaptılar. Bundan sonra da aynı hassasiyetle gereğini yapacaklarına inanıyorum. Bu kapsamda Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Memduh Büyükkılıç’a, Genel Müdürümüz Özgür Özdemir’e ve emeği geçen herkese ilçemiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu