Teknoloji

PlayStation 5 Pro’dan Önce Yeni Sony Donanımı Görebiliriz

Görünüşe göre, PlayStation 5 Proönce yeni Sony donanımı Görebiliriz. Ancak bunun nasıl bir donanım olacağı kesin değil. Bakalım bir süre önce adını duyduğumuz yeni bir el konsolu bizleri bekliyor mu? Detaylar burada.

Bildiğiniz gibi bir süredir ortalıkta dolaşan PlayStation 5 Pro modeliyle ilgili söylentiler var. Aslında sadece bu da değil, çıkarılabilir bir disk sürücüsü modelinin varlığından da haberdarız. Hatta standart PlayStation 5’in yerini alabileceği bile söyleniyor. Ancak Sony tarafından şu an için yapılmış resmi bir açıklama yok.

Yeni Sony Donanımı PlayStation 5 Pro’dan Önce Gelebilir

Daha önce PlayStation 5 Pro ile bu ay buluşacağımız belirtilse de Tom Henderson, Pro veya Slim modellerinin olmayacağına dikkat çekerek, ‘gen 2’ olarak kabul edilen ve çıkarılabilir disk sürücüsüne sahip olacağı düşünülen modelin, Eylül ayında satışa sunulacak. Geçtiğimiz günlerde Youtube kanalında yeni bir canlı yayın yapan Henderson, “Bu konuda daha fazla ayrıntıya girebilirim ancak Pro’dan önce piyasaya sürülecek yeni Sony donanımı da var.” PlayStation 5 Pro öncesinde yeni bir donanımın satışa sunulabileceğini söyledi. Ayrıca bahsi geçen Sony donanımı ve mevcut nesil konsolun olası fiyat düşüşü hakkında daha çok şey söyleyen Henderson, bu donanımdan bahsederken ‘PlayStation’ demiyor.

Paylaşımına daha sonra Twitter üzerinden devam eden ünlü gazeteci, bu yeni donanımın şu anda bildirilmediğini sözlerine ekledi. Sony’nin yeni donanım duyurusunun rekabet üzerindeki etkisini görmenin farklı olacağını da belirtti.

Eğer iddialar doğru çıkarsa bizi gerçekten farklı bir gelecek bekliyor ve Hendeson bizi meraklandırdı. Henderson, Sony’nin şimdiye kadar PS5 Pro’nun yanı sıra çıkarılabilir disk sürücülü yeni bir model duyuracağını söyledi. Ayrıca sızıntıların sahibi Henderson da Sony’nin PlayStation Earbuds ve yeni bir PlayStation kulaklık serisi üzerinde çalıştığını savundu. Tüm bunlar artık Sony tarafından onaylanmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu